Inne edupc  

Z czym łączyć marynarkę w kratę – stylizacje dla Pań i Panów

W garderobie zarówno kobiet, jak i mężczyzn powinny znajdować się pewne elementy, które mogą stanowić podstawę wielu outfitów. Takim właśnie detalem jest marynarka w kratę. Dzięki temu strojowi, ciekawe zestawienia na co dzień, ale także na oficjalne okazje można tworzyć zarówno w modzie męskiej, jak i damskiej.

Dlaczego warto posiadać w szafie marynarkę w kratę?

Z pewnością większość osób w swojej garderobie ma klasyczną czarną czy też szarą marynarkę, która nadaje się do tworzenia stylizacji na takie okazje jak egzamin, spotkanie w sprawie pracy czy nawet pogrzeb. Podobnie uniwersalny, chociaż nieco bardziej odważny charakter posiada marynarka w kratę, chociaż oczywiście można ją zakładać w nieco innych okolicznościach. Ten typ marynarki na pewno spodoba się osobom, które lubią dodać swemu strojowi oryginalnego charakteru. Z pewnością marynarka w kratę także pozwoli wyróżnić się z tłumu.

Marynarka w kratę stylizacje dla kobiet

Jeżeli w pracy obowiązuje elegancki dress code, jednakże nie jest ona na tyle ścisły, że przewiduje noszenie tylko bardzo skromnych strojów w określonych kolorach, marynarka w kratę pozwoli stworzyć wiele ciekawych zestawień. Na przykład można ją dodać do czarnej czy też granatowej sukienki, eleganckich spodni i białej bluzki. Nawet jeżeli pani po pracy wybiera się na zakupy, czy spotkanie, wystarczy zmienić to, co jest pod spodem, na przykład na bardziej casualową sukienkę.

 

Moda męska a marynarka w kratę

Wielu mężczyzn boi się odważnych połączeń, jak na przykład marynarka w kratę i lniane jasne spodnie, ale zupełnie niepotrzebnie, ponieważ takie zestawienia dodają jedynie charakteru i pokazują, że pan umie się bawić modą. Tak naprawdę w tym względzie nie ma żadnych ograniczeń i pewne obawy leżą tylko w naszej głowie. Wystarczy raz się przełamać i na przykład włożyć marynarkę w ciemną kratę do ciemnych spodni lub jeansów. To doskonałe zestawienie na randkę, spacer czy wycieczkę.

Dla bardziej odważnych panów można polecić białą marynarkę w kratę. Będzie ona na pewno wyróżniała się na ulicy i jest przeznaczona dla mężczyzn, którzy posiadają świadomość własnego stylu i nie boją się zwracać na siebie uwagi. Ożywi ona każdy strój, na przykład do pracy. Doskonale podkreśli kreatywność noszącej ją osoby w branżach, w których jest ona cenna. Dlatego warto podkreślać takim strojem swoje pożądane cechy, takie jak odwaga, pomysłowość, luz, nowoczesne podejście do świata i otwartość. Jak widać konkretny strój może pokazać o nas więcej, niż nawet myślimy.

Jak kupować marynarkę w kratę?

Z pewnością warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najlepiej noszą się naturalne tkaniny, takie jak bawełna czy len. W zimie sprawdzi się zaś wełna. Z kolei jeżeli zależy nam na trwałości i komforcie noszenia, unikajmy tworzyw sztucznych jak poliester, który nie przepuszcza powietrza, więc w takiej marynarce na pewno nie będziemy się czuć dobrze. W ten element garderoby warto zainwestować więcej, by móc cieszyć się jego idealnym stanem przez wiele lat.