Inne edupc  

Niezbędnik na plażę. O czym lepiej nie zapomnieć

Wakacje nad morzem przyciągają do siebie zwolenników słonecznego żaru, nieograniczonej kąpieli w falach morskich, oraz długich spacerów po plaży ciepłym wieczorem. Wybierając się nad morze, warto pamiętać o kilku niezbędnych dla każdego rzeczach, aby w odpowiednim momencie móc z nich skorzystać, kiedy zajdzie taka potrzeba. Unikniemy tym samym pośpiesznego szukania sklepów i wydawania horrendalnych sum w pobliskich sklepach, na uzupełnienie swojej garderoby czy apteczki. Wakacje z dziećmi zdecydowanie zobowiązują do zaopatrzenia się w niezbędne rzeczy tuż przed wyjazdem, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się przydarzy.

Określ czas pobytu i panujące warunki

Wybierając się na wakacje, należy uprzednio odpowiednio zaplanować pobyt, uwzględniając między innymi panujące warunki pogodowe, oraz czas pobytu. Jeżeli trafimy na wspaniałą, słoneczną pogodę, należy spakować głównie ubrania letnie. Krótkie szorty, sukienki, koszulki z krótkim rękawkiem, bieliznę oraz stroje kąpielowe. Ze względu na upały, niezbędne okażą się również nakrycia głowy. Mimo wszystko warto zaopatrzyć się w jakieś dresy i cieplejszą bluzę, oraz jedną parę długich spodni. Pogoda bardzo często bywa zdradliwa w najmniej spodziewanym momencie. Stroje kąpielowe dla dzieci są nieodzownym elementem wypadu na plażę, ponieważ odpowiednio zakrywają ciało, dając tym samym ochronę przed słońcem. W sklepach dostępnych jest wiele wariantów, krojów i kolorów strojów dla dzieci. Warto pamiętać o tym, aby dany strój przymierzyć przed wyjazdem, aby upewnić się, że jest on odpowiedniego rozmiaru, że nie uwiera i nie uciska delikatnej skóry dziecka. Powinno ono czuć się w nim swobodnie i bezpiecznie, podczas długich zabaw na plaży i kąpieli morskich.

Sprawdzone dodatki umilą czas i zapewnią bezpieczeństwo

Jeżeli mamy już przygotowane ubrania, czas zająć się dodatkowymi przedmiotami, bardzo przydatnymi nie tylko na plaży, ale i również ogólnie podczas wyjazdu. Pierwszą z nich jest apteczka, w której prócz bandaży czy płynu odkażającego powinien znaleźć się środek odstraszający komary i kleszcze. Podstawowym elementem każdego plażowicza i nie tylko podczas upałów jest oczywiście krem z ochroną przeciwsłoneczną. Dla dzieci najlepiej wybrać filtr 50 SPF, oraz pamiętać, aby nakładać go regularnie podczas przebywania na słońcu. Na wakacje można zabrać ze sobą dmuchaną piłkę plażową, a nawet materac do pływania. Umili to czas wszystkim wczasowiczom, zapewniając dzieciom świetną zabawę. Dobrym pomysłem są również opaski identyfikacyjne dla dzieci, dzięki którym będziemy bezpieczni w przypadku, gdy niestety zgubimy się w tłumie. Idąc z duchem czasu powstały specjalne zegarki z lokalizacją, co w przypadku starszych dzieci jest również dobrym rozwiązaniem, kiedy nieco się od nas oddalą. Jeżeli wybieramy się do obcego kraju, warto mieć przy sobie przewodnik i mapkę okolicy, oraz podręczny słownik z podstawowymi zwrotami w języku aktualnie odwiedzanego kraju.

Podsumowując, każde wakacje zdecydowanie zobowiązują do odpowiedniego przygotowania się przez planowanym wyjazdem. W kategorii strojów kąpielowych dla dzieci odnajdziemy bajeczne nadruki i bajkowe motywy oraz jedno- i dwuczęściowe stroje z falbanką. Warto zadbać o modny wygląd również dziecka podczas wakacji, co znacząco umili mu zabawę poprzez ciekawe i kreatywne stroje.