SEO edupc  

Hostingi Współdzielone

Złe okolice współdzielonego hostingu i ich wpływ na Twoje SEO

Dlaczego ważne jest zbadanie, zanim wybierzesz najlepszy plan hostingowy i ostatecznie właściwą nazwę domeny? Po pierwsze, webmasterzy muszą zrozumieć, że aby utrzymać i rozwijać swoją działalność online, muszą konkurować z najlepszymi witrynami w rankingu. Jeśli tego nie zrobią, ich witryny znikną z wyników wyszukiwania i nie uzyskają pożądanego ruchu. Dlatego bardzo ważna jest dokładna ocena każdego aspektu Twojej witryny.

W dzisiejszych czasach wyszukiwarki zobowiązały webmasterów do hostowania swoich witryn na szybkich i niezawodnych serwerach. Oznacza to, że muszą znajdować się w bliskiej odległości od Internetu, aby ich serwery mogły obsłużyć ogromną liczbę odwiedzających. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się hostować swoje witryny w złym sąsiedztwie lub na serwerze używanym przez hakerów, nikt nigdy nie znajdzie Twojej witryny. Witryny o złym sąsiedztwie nie oferują dobrych usług SEO, a zatem będą trudne w utrzymaniu i rozwoju.

Jednak autorzy badań twierdzą, że hostowanie witryn na serwerach w złym sąsiedztwie ma szkodliwy wpływ. Ponieważ Twój adres IP jest widoczny dla każdego, kto może połączyć się z Internetem, każdy haker może włamać się do Twojego systemu i rozpocząć wysyłanie wirusów i innych szkodliwych programów. To z kolei zaszkodzi Twojemu rankingowi w wyszukiwarkach, aw konsekwencji wpłynie na Twoje przychody online.

Inną wadą używania złych okolic do hostingu witryny jest czas potrzebny na skonfigurowanie serwerów.

Skonfigurowanie serwera i załadowanie skryptów do Twojej witryny może zająć kilka dni. Jeśli jednak zdecydujesz się na hosting współdzielony, będziesz zmuszony do tego procesu w ciągu kilku minut. Dlatego jeśli chcesz pozostać w rankingach wyszukiwania, lepiej byłoby wybrać hosting współdzielony.

Bluehost jest obecnie jednym z najpopularniejszych dostawców usług hostingowych w Stanach Zjednoczonych. Oferują nieograniczoną przepustowość i miejsce na dysku za bardzo przystępną cenę. Oferują również nieograniczoną liczbę baz danych MySQL, aplikacji PHP i innych rozszerzeń skryptów i programów na potrzeby konserwacji witryny. Niestety większość właścicieli witryn nie ma zbyt dużej wiedzy na temat tego, jak sprawić, by ich witryny działały wydajnie. Tutaj pojawia się Bluehost.

Według autorów badań głównym szkodliwym skutkiem korzystania z hostingu współdzielonego jest to, że użytkownicy będą cierpieć z powodu wolniejszych szybkości ładowania stron i ogólnie słabej funkcjonalności ich witryn internetowych. Przeciętny użytkownik nie wie, jak dostosować swoje ustawienia, aby przyspieszyć ładowanie swoich stron. W Internecie dostępnych jest tak wiele opcji, że po prostu nie wiedzą, które z nich działają. Dlatego w końcu używają ustawień domyślnych, co może powodować złe rankingi.

Oprócz tych problemów, które mogą wystąpić przy używaniu złych okolic do hostowania witryny, innym problemem, na który możesz napotkać, jest to, że Twoja witryna będzie niepotrzebnie atakowana przez spam. Spam jest zawsze problemem, jeśli chodzi o hosting. Ponieważ masz już ograniczone miejsce na dysku i / lub pamięć, użytkownicy mogą zalać Twój serwer niepotrzebnymi plikami, które mogą zapchać system i uniemożliwić jego prawidłowe działanie. Jednak dzięki funkcji złego sąsiedztwa w hostingu współdzielonym podejmujesz większe ryzyko poradzenia sobie z tego typu problemem. Wynika to z faktu, że adres IP „złego sąsiedztwa” należy do tego samego serwera co setki lub tysiące innych witryn.

Podsumowując, należy pamiętać, że chociaż wszystkie pakiety hostingu witryn internetowych mają swoje zalety i wady, żaden z nich nie jest z natury lepszy od pozostałych. Najlepsze pakiety hostingowe zapewniają zasoby do tworzenia i utrzymywania wysokiej jakości witryn internetowych bez martwienia się o ogólną szybkość i szybkość ładowania witryn konkurencji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o hostingu usług SEO, skorzystaj z poniższych linków.