Inne edupc  

Czym się kierować przy wyborze odtwarzacza multimedialnego?

Nowoczesne urządzenia elektroniczne otaczają nas niemalże z każdej strony. Jeśli jednak nie posiadasz Smart TV, który daje możliwość łączenia się z siecią i korzystania z wielu różnych aplikacji rozrywkowych – zastanów się nad zakupem odtwarzacza multimedialnego.

Czym jest odtwarzacz multimedialny?

Odtwarzacz multimedialny to niewielkie urządzenie, które niejako zastępuje Smart TV. Umożliwia połączenie z internetem, a także innymi urządzeniami na przykład za pośrednictwem technologii bluetooth. Chcąc korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje telewizor z dostępem do internetu, nie trzeba wcale inwestować w nowy Smart TV.

Parametry – które mają znaczenie?

Odtwarzacze multimedialne, podobnie jak i innego rodzaju urządzenia, różnią się między sobą pod względem parametrów. Aby móc cieszyć się efektywną pracą tego sprzętu, zwróć uwagę na takie szczegóły jak ilość wejść USB i HDMI, rodzaj procesora, ilość pamięci RAM oraz system operacyjny. Wszystkie te informacje pozwolą Ci dokonać najlepszego możliwego wyboru jeśli chodzi o odtwarzacz multimedialny.

Cena – czy ma znaczenie?

Wybierając odtwarzacz, możesz spotkać się z urządzeniami z różnych półek cenowych. Nie wybieraj jednak najtańszego modelu: jego jakość zapewne będzie pozostawiała wiele do życzenia. Zdecyduj się raczej na odtwarzacz, który pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości, jakie dają nowoczesne technologie.

Jeśli jednak nie chcesz płacić zbyt wiele – zainwestuj w sprzęt ze średniej półki cenowej. Będzie on dostosowany do większości zastosowań – w tym oglądania filmów i seriali na najpopularniejszych platformach typu Netflix.

System operacyjny

Podobnie jak smartfony, również odtwarzacze multimedialne mogą działać w oparciu o różne systemy operacyjne. Zdecyduj się na takie urządzenie, które pracuje na tym samym systemie, co smartfony osób, które będą z niego korzystały. To sprawi, że ewentualne przesyłanie informacji stanie się znacznie prostsze. Dodatkowo, obsługa odtwarzacza będzie łatwiejsza, jeśli będziesz znać system operacyjny, na którym pracuje sprzęt.

Wygoda użytkowania

Nie zapominaj również o tym, by odtwarzacz multimedialny był maksymalnie prosty i wygodny w użytkowaniu. Zwróć uwagę na to, by posiadał możliwość bezprzewodowego łączenia się z innymi urządzeniami, za pośrednictwem takich technologii jak bluetooth czy po prostu wi-fi. Dzięki temu znacznie szybciej przekażesz dane, które chcesz wyświetlić na telewizorze za pośrednictwem odtwarzacza.

Tempo pracy

Nie bez znaczenia pozostaje również to, jak szybko pracuje odtwarzacz. Za prędkość działania urządzenia odpowiada przede wszystkim procesor, jednak pod uwagę należy wziąć również posiadaną ilość pamięci RAM. Jeśli będzie ona niewystarczająca w stosunku do Twoich wymagań, może okazać się, że urządzenie zacina się podczas uruchamiania programów i aplikacji lub działa zbyt wolno.

Dobry odtwarzacz to inwestycja na długi czas. Choć nie należy oczywiście przepłacać, zachęcamy do wyboru modelu, który rzeczywiście posłuży Ci bez szwanku przez długie lata.